Přeskočit na obsah

Protikorozní / protiabrazivní ochrana nového absorbéru odsíření spalin

Příprava povrchu

Technologické otryskání na stupeň čistoty Sa 2, odmaštění, omytí tlakovou vodou, abrazivní otryskání na stupeň čistoty Sa 2½ pro aplikaci nátěrů, profil drsnosti ISO komparátor – Medium G.

Aplikace hmot

Aplikované produkty:
POLYGLASS PPA / PPV; CORROFILL VE; POLYGLASS VEF; LR 600+ KVADRAXIÁLNÍ SKLOTKANINA 600 g/m²; POLYGLASS VEF WR

Aplikované nátěrové systémy:
NS-1A = 3 400 μm DFT; NS-1V = 3 400 μm DFT; NS-2 = 2 000 μm DFT

Aplikovaný substrát:
Vnitřní povrch absorbéru; Uhlíková ocel; 2 450 m² (laminace 1 450 m²)

Procedury:

  • dekontaminace vizuálně neidentifikovatelných nečistot
  • příprava povrchu dle ISO 8501-1 na stupeň čistoty Sa 2½
  • aplikace základové nátěrové hmoty POLYGLASS PPA / PPV
  • aplikace korozní bariéry POLYGLASS VEF
  • aplikace výplňové hmoty CORROFILL VE
  • aplikace laminační vrstvy LR 600 + Sklotkanina 600 g/m²
  • aplikace protiabrazivní vrstvy POLYGLASS VEF WR
  • provedení příslušných zkoušek kvality dle PKZ

CORROTECH ENGINEERING s.r.o. poskytuje vysoce odborné služby v oboru přípravy povrchů a aplikací speciálních nátěrových systémů pro ty nejnáročnější zátěžová prostředí a rozličná průmyslová zařízení. Vinylesterový nátěrový systém CORROCOAT POLYGLASS VE plněný speciálními skleněnými mikrovločkami je ideální volbou protikorozní a protiabrazivní ochrany vnitřních částí absorbéru odsíření spalin, která dlouhodobě ochrání substrát ocelové konstrukce. Projekt byl realizován přímo pro zahraničního dodavatele technologie v plné ploše pokrytí vnitřních částí budovy absorbéru, v rozsahu 2 450 m² (z toho 1 450 m² s aplikací laminační výztuže) v kritických částech konstrukce s vysokou teplotou provozu a plným ponorem. Při procesu abrazivního otryskávání ocelovou drtí bylo využíváno mobilní sací a recyklační jednotky výrobce MAL MECHATRONIK s pozitivním dopadem na rychlost procesu a minimální nároky na likvidaci nebezpečného odpadu.

CORROCOAT úspěšně bojuje s korozí už více než 45 let. Používá inovační strojní inženýrství kombinované s antikorozní technologií, která zajišťuje dlouhodobou ochranu jak pro nová, tak i poškozená zařízení. Využívá speciální kompozitní a strukturní nátěry ve spojení s technickými postupy s cílem individuálně řešit problémy s korozí. Díky zaměření na kvalitu jsou postupy renovací osvědčenou, cenově efektivní zbraní, která umožňuje dlouhodobě vítězit v boji s korozí.