Přeskočit na obsah

Protiabrazivní ochrana elektrostatických filtrů popela

Příprava povrchu

Odmaštění, omytí tlakovou vodou, abrazivní otryskání na stupeň čistoty Sa 2½, profil drsnosti ISO komparátor – Medium G.

Aplikace hmot

Aplikované produkty:
REZORECT 125 Ceramic Wearing Compound

Aplikované nátěrové systémy:
NS1 = 4 000 μm DFT

Aplikovaný substrát:
Vnitřní povrchy filtrů; Uhlíková ocel, Hardox 500; 2 x 45 m²

Procedury:

  • mechanická oprava perforací substrátu
  • dekontaminace substrátu od nečistot, olejů a mastnot
  • příprava povrchu dle ISO 8501-1 na stupeň čistoty Sa 2½
  • aplikace protiabrazivní vrstvy REZORECT 125
  • provedení příslušných zkoušek kvality dle PKZ

CORROTECH ENGINEERING s.r.o. poskytuje vysoce odborné služby v oboru přípravy povrchů a aplikací speciálních nátěrových systémů pro ty nejnáročnější zátěžová prostředí a rozličná průmyslová zařízení. Epoxidová ručně nanášená stěrka REZORECT 125 plněná keramickou výztuží a karbidem křemíku je ideální volbou protiabrazivní ochrany vnitřních částí elektrosatického filtru popela, která dlouhodobě ochrání aplikovaný substrát a prodlouží životnost ocelové konstrukce v extrémně silném abrazivním prostředí. Projek byl prováděn v místě určení s vysokým hodnocením ze strany klienta hodnotícím rychlost, technologické vybavení a bezpečnost prováděné aplikace.

Účinná řešení REZORECT jsou využívána v celé řadě průmyslových odvětví a to jak z důvodu zkrácení doby odstávky, tak i snížení nákladů na údržbu. Jde například o energetický průmysl, průmysl odpadních vod, ropný a plynárenský průmysl, petrochemický průmysl, výrobu celulózy a papíru, důlní průmysl, zpracování minerálů, námořní průmysl a průmysl udržitelné energie.